החלפת קישורים לקידום אתרים מקצועי חלק 4

הזדמנויות מול עלות

בתקופה האחרונה, גוגל נהייתה חכמה יותר באיתור החלפות קישורים ונתינת משקך אפס או משקל שלילי לקישורים אלו. בדרך כלל לרוב מנהלי האתרים, הזמן שבוזבז על החלפות קישורים יהיה יעיל יותר אם ינוצל לבניית תוכן ראוי לקישורים.

החלפת קישורים עם מספר אתרים השייכים לתחום שלך יכול להיות רעיון טוב, אבל אל תבזבז את זמנך על החלפות של עשרות או מאות קישורים לקידום אתרים מקצועי.

 

האם זה עובד?

לא כמו בעבר. הרבה אנשים שבנו תוכנת קידום אתרים מקצועית, או מוצר מידע שאותו מכרו ע"י שיווק של עצמם כמומחים, מצאו כי שהדירוג שלהם עצמם ירד מכוון שהניקוד על החלפות קישורים ירד.

אם אתה הולך רחוק מדי עם החלפות קישורים עם אתרים ללא נושא משותף, אז במקרה הטוב זה לא ישפיע על הדירוג שלך בגוגל. במקרה הרע, זה יכול לבזבז את זמנך ולשים אותך בקהילת ספאמרים שתגרום לאתרים שלך להיות מדורגים גרוע יותר מאשר היו אם היתה מתרחק מהחלפות קישורים ספאם.

 

הגבולות של החלפות קישורים הדדיות

ככל שהזמן שלך נהיה יקר יותר ואתה לומד יותר, לפעמים זול יותר לבנות כלי או רעיון שיבנה לך הרבה קישורים במקום לבצע החלפות קישורים ידניות עם אתרים ברמה נמוכה.

ישנם הרבה רשתות של החלפות קישורים באינטרנט. חלק יותר פופולריות וחלק פחות. חלק מהרשתות האלו יעזרו לך לחסוך זמן, אבל אל תסתכל אליהם כפתרון כולל לקידום אתרים מקצועי. רוב האתרים הרשומים ברשתות החלפות הקישורים הם זבל. אני לא הייתי מצטרף לאותם רשתות אוטומאטיות עם שום אתר שהיתי רציני לקדם לטווח הארוך.

רשתות החלפות הקישורים סובלות מבעיה שהאתרים שרשומים בהם לא הצליחו לקבל דרוג או אפילו להיכנס למנועי חיפוש. זה גורם להם להיות מלכודות לספאם ולא עוזר לקידום אתרים מקצועי.

אני נוטה לראות את רשת האינטרנט כמכלול של בריכת קישורים מכוון שאם אתה מוכן לעבוד קשה כדי לבנות את התוכן הנכון, אתה יכול לגרום כמעט לכולם לקשר אליך.

הבעיה עם השענות על החלפות קישורים הדדיות היא שזה נוצל לרעה. אם אתה מחליף קישורים, אתה צריך לעשות זאת עם מקורות אמינים ולוודא כי הם סומכים עליך.

שים לב כי שרוב החלפות הקישורים הדדיות לא נושאות משקל בכלל בגוגל. כמו כן אם אתה מקשר לאתרים שלא מהתחום שלך, אז אתרים איכותיים לא ירצו לקשר אליך.