בחירת שם דומיין לאתר

בחירת שם דומיין יכולה להיות עניין טריקי ל-קידום אתרים, ולמעשה, יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון ב-שיווק באינטרנט. כמו כן, חשוב לשקול את הנקודות הבאות לפני בחירת שם דומיין:


1. לאתרים חדשים: תלוי במיתוג שלך, בחר שם דומיין שיעזור למיתוג שלך (הכוונה שהדומיין ישויך בקלות ובאופן חיובי עם המוצר או השירות שלך) או שיש בו את מילות המפתח העיקריות שלך בשם דומיין. השתמש בשם דומיין קצר וקל לזיכרון. לאתרים רצינים, עם חשיבה לטווח ארוך, שם דומיין הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר לקידום אתרים מקצועי.
2. אם אתם עובדים בתחום תחרותי, או אם יש לכם אתר גדול, אולי תרצו להשתמש בשמות דומיין אחרים לשפות אחרות באתרים לקידום אתרים מקצועי.

רישום דומיין ואירוח אתרים

אחרי שבחרתם שם דומיין, אתם צריך לבדוק כי הוא ניתן לרכישה. אחרי ששם הדומיין נרשם, אתם צריכים למצוא אירוח אתרים אמין לאתרים שלכם. אל תמעיטו בערך אירוח אתרים טוב גם לכך יש השפעה על קידום אתרים.


1. רשום את שמות הדומיין עם רשם מורשה מטעם ICANN (רשות האינטרנט לרישום דומיינים).
2. רשום דומיין com לאתרים בינלאומיים או co.il למקומיים. אם דומיין com לא פנוי, אבל קיים שם דומיין טוב ב .net או .org, אז יכול להיות ששווה לרשום אותם במקום שם דומיין ארוך (ופחות ניתן לזיכרון) של .com
3. אם אתה מכוון את האתרים שלך לארץ מסוימת או שפה מסוימת, רשום את הדומיין המקומי (כלומר קנה pl לאתר שמכוון לשווקים פולנים). כמו כן קנה גרסת com של הדומיין שלך והפנה אותו לאתר המקומי לקידום אתרים מקצועי.
4. לפעמים מנועי חיפוש או אינדקסים מסוימים יהיו מוטים לקבל אתרים מקומיים או רק יקבלו אתרים מקומיים. הכוונה באתר מקומי היא שהדומיין יהיה מקומי או/והאתר יהיה באירוח אתר מקומי.
5. ארח את האתרים שלך באירוח אתרים מקצועי.
6. לאתרים דינאמים, שים לב שאירוח האתרים שלך תומך בכנולוגיות שבהם אתה משתמש (כמו PHP או ASP) לפני שאתה מוציא כסף.